A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dominikánská republika - Diskuze

Původní dotaz

Zkusenosti s AIR FRANCE

03.09.2009 14:18:32 | bancoidecosa.com
bancoidecosa.com
zajimalo by mne, jake mate zkusenosti s leteckou spolecnosti Air France. Ja osobne jsem s nimi pred rokem prestal letat, nebot vecne byli problemy se stavkami zamestnancu AF, hromada letu byla zpozdena, a temer vzdy problemy s bagazi u dlouhych letu, ktere byli tranzitem pres Pariz. Jaka je vase zkusenost??
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
17.10.2018 12:31 37.221.249.***
Již nikdy s Air France  

Bohužel jsme se jako nezkušení cestovatelé nechali nachytat na rádoby renomovanou značku AF při letu z Prahy do Los Angeles 12.9.2018. Na přestup v Paříži na CDG jsme měli pouze 60 minut byli jsme tě strany AF opakovaně ujišťiváni, že to není problém stihnout..Na CDG jsme sice přiletěli z Prahy na čas, ale zde nastal úžasný úprk, který se jen díky skvělému zaměstnanci letiště, který nás všude protáhl, nakonec podařilo 10 minut před odletem stihnout a nasednout do letadla,. jehož let operovala Delta. Airlines.. Po příletu do LA v 18,25bvšak nastal kolotoč. Letěli jsme 4 a ani jednomu z nás nedorazil kufr, jelikož se to logicky nepodařilo stihnout na CDG za 1 hodinu přeložit, ačkoliv nás AF opakovaně ujišťovala, že je to normální a běžně se to stihne . V LA odmítla Delta chybějící zavazadla řešit s tím, že se jedná o let AF. Po dohadování se na AF nám sdělili, že kufry budou druhý den až ve 14 hod.a my už měli být tou dobou v Joshua Tree. Druhý den ve 14 h. už jiný člověk z AF opět posunul dodání až na 16 hod a to jsme již pěnili. Korunu všemu nasadila madam z AF, která nám v 16 hod řekla, že musíme čekat další 2 hodiny, nežli sežene někiho, kdo je přiveze ID ceníků o patro níže. To už došlo k těžjé hádce, pracovníci AD se před námi dohadovalu, kdo tam pro ty kufry dojede, protože se nikomu z nich nechtělo. Nakonec nám kufry po 22 hodinách od příletu do LA milostivě předali-bez jediného slůvka O M L U V Y. Celý program našeho road tripu jsme měli totálně rozhozený, zabukované ubytování v trapu, prostě nechutné. A to vše díky Air France, která nám klidně prodala navazující let z CDG do LAX s pouze 1 hodinou na přestup v Paříži a opakovaně nás ujišťovali, že vše je běžné a normální. Takže Air France - ADIEU a již nikdy více s nimi.

• Sally
  • Anonym (1)
Sally 08.10.2018 07:21
Nikdy více s Air France  

Letěli jsme 13. září 2018 s Air France z Vídně do Antananarivo s přestupem v Paříži. Let Vídeň - Paříž operovali Austrian Airlines Airbusem a všechno v pohodě. Svačinka, prostor na nohy, vše v ókeju. Z přestupu v Paříži jsme měli obavy, ale taky v pohodě. Přiletěli jsme na 2F a odlétali z 2E gate K. Relativně v pohodě jsme našli směr, v pohodě i autobus a za půl hodiny jsme se dostali i k potřebné bráně. V letadle už tolik místa na nohy nebylo, ale cesta proběhla do Tany bez problémů, jídlo i snack v pohodě. Odbaveni jsme byli dopředu, takže OK.

Zpáteční cesta pomalu připadala jako příběh z hororu. V podmínkách, které mi přišli do mejlu je, že si mohu připlatit nadváhu buď dopředu nebo na letišti. takže jsme dopředu sbalili zavazadla, aby toho manželka netahla tolik, většina suvenýrů se přeskládala ke mně. Byli jsme celkem 4, zavazadel jsme mohli mít 8, každé po 23 kilo. My ale měli celkem 79 kilo v zavazadlech ( maximálně jsme mohli mít 92 kilo). S manželkou jsme měli dohromady 43 kilo. Při odbavení v Antananarivo jsme zjistili, že se váhy zavazadel nesčítají :-(, což se nám nestalo ani u Jet2.com, ani u Rakušáků, ani u našich společností, že si dokonce nemohu zaplatit nadváhu a museli jsme kufry přeskládat :-(. Naštěstí tam za čtyř kufrů zbyl alespoň jeden a nějak se nám to podařilo. Potom už by bylo snad všechno v pohodě, až na to, že na letištní ploše přímo před schůdkama do letadla, prováděli zaměstnanci Air France filcunk. Postavené stoly, na které jsme museli vyložit obsah příručních zavazadel, kabelek apod. Po podrobné prohlídce za světel čelovek jsme opět věci sbalili a postoupili o dva metry dál na koberec, kde jsme zavazadle odložili na koberec, roztáhnout ruky, nohy a objížděli nás ještě ručním skenerem, otočit čelem vzad a to samé. Bez ohledu na rentgeny a rámy v hale letiště. Pak už konečně sednout a odlet.
Do Paříže jsme doletěli asi o dvacet minut dříve, takže jsme si libovali, jak je to fajn, že máme více než 2 hodiny na přestup. Tranzit z "2E" na "2F" dobře značený, ale žádný autobus, ale teď hezky po svých :-(. Když jsme došli tranzitem na odletový terminál, najednou opět rentgeny a kontrola. Takže nejprve mi vyhodili asi 100 ml vodu, která mi zbyla z přechozího letadla Air France, označená logem Air France a neotevřená. Poté projel batoh, několikrát rentgenovaný opět rentgenem a něco se jim tam nelíbilo. Takže na další filcunk. V batohu jsem měl dvě plechovková piva zakoupená ve Free zóně v Antananarivo. Protivná kontrolorka mi sdělila, že piva musím vyhodit. Po víceméně krátkém dohadování jsem jí sdělil že ne, že piva raději vypijeme. Takže jsme pomalu pili a zablokovali tím další odbavování na tomto rentgenu a pásu. A když jsem si chtěl nechat protože je to zbraň. Už jsme mysleli, že je všemu konec, když jsme přišli na boarding. Tam nám beze slova vysvětlení vyměnili palubní lístky, které jsme měli dopředu zabukované a i potvrzené z Antananarivo. Byli jsme 4, a všechny nás rozházeli po celém letadle. V letadle jsme zjistili, že jsme nebyli jediní, které rozházeli, nejenom moje manželka seděla jinde. Když jsem se šel usadit, zjistil jsem, že na mém místě už někdo sedí. Takže se dalších 10 minut řešilo, kdo a kde a jak bude sedět. Pak jsme se s jiným českým turistou domluvili, že si s ním manželka vymění místo, a že budeme sedět vedle sebe. Za dalších 5 minut přišla protivná stewardka, a začala nás opět rozsazovat, na což už jsme nepřistoupili a zůstali sedět tak, jak jsme si to vyčenžovali. Z Paříže odlet 3. října v poledne z 45 minutovým zpožděním. Černá tečka na závěr naší krásné dovolené.

Když jsem později ale četl různé recenze na tuto společnost, můžeme být vlastně rádi, že nám kufry z Antananarivo doletěli až do Vídně.

Víckrát s Air France NE

Neregistrovaný uživatel
07.10.2018 08:06 193.165.237.***
Re: odlet 9.10  

Co je to za dotaz? Počasí nějak souvisí s Air France???

Neregistrovaný uživatel
06.10.2018 19:37 93.91.150.***
odlet 9.10  

Prosím vás neletítě někdo v úterý 9.10? letíme s přítelkyní a když koukám na počasí je to hrůza :X

Neregistrovaný uživatel
16.09.2018 15:44 148.0.124.***
Wien-Paříž-punta cana  

Zdravím vás, mam dotaz s manželkou sme předevčírem přiletěli na svatební cestu do Punta Cana,bohužel společnost AIR france někde ztratila naše zavazadlo do dneška ho nemame a naše cestovní společnost nemůže dohledat na základě 10 čísel mate s tímhle někdo zkušenost ? Prosim informujte mě na email : Marek.Bobrovsky@email.cz dekuji moc

Neregistrovaný uživatel
19.11.2017 10:06 194.213.47.***
Re: Air France  

Měla jsem hoďku na přestup a žádný problém.

Neregistrovaný uživatel
18.11.2017 20:44 78.45.209.***

Muzu se zeptat, jak dlouho jste meli na prestup. Letime na Kubu a mame na to 1:50 a vsichni strasi, ze kufry nedorazi.

Neregistrovaný uživatel
20.05.2017 18:12 194.213.47.***

Letěla jsem s nima na Punta Canu v říjnu a standard, nevidím důvod to nějak hrotit, normální jídlo, pití klasika rozložení sedadel, za 10 hodin přes Atlantik a hotovo.

Neregistrovaný uživatel
20.05.2017 14:00 213.174.99.***
Air France  

Cesta na Dominikanu a zpět celkem OK, ale ochota personálu na letišti CDG je HRŮZA jsou to proste neochotně blbci s air france už nikdy více!! :-@

michaela
13.01.2015 13:48 90.180.91.***
Re: Zkusenosti s AIR FRANCE  

air france - kdyby nebyly výhodné letenky, tak už nikdy víc, špatný, špatný, špatný.. nedoporučuji, alespon ne na dlouhé lety. praha/paris je ok.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu