A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dominikánská republika

Natura Park 5* - Hezký hotel v přírodě

Hodnocení ubytování

Hotel je umístěn v přírodním prostředí a tomu odpovídá jeho celkové pojetí. Hotelové budovy s pokoji jsou většinou jednopatrové, některé dvoupatrové. Jsou rozmístěny v krásné a trvale udržované tropické zahradě s mnoha jezírky a spoustou rostlinstva. Volně zde žijí různí vodní ptáci. Obava z komárů nebo jiného hmyzu kolem jezírek jsou zbytečné. Nejsou tam! Na stavbu hotelových budov bylo použito hodně dřeva, což ladí s přírodním pojetím hotelu. Pokoje jsou dostatečně velké a mají prostorný balkon nebo spíše terasu. Vybavení pokojů není nejnovější, ale nám úplně stačilo a vše hlavně fungovalo. Klimatizace je trošku hlučnější, ale nebývá nutné ji mít zapnutou např. celou noc během spánku. Úklid probíhal bez potíží, stejně tak každodenní výměna ručníků a doplnění výbavy koupelny a WC. V pokoji je také malý trezorek. Zámek je nutné v případě zájmu zapůjčit na recepci za 4 USD/den. Naopak součástí All Inclusive je minibar, kam se denně doplňuje nealko pití, pivo a pitná voda. Voda z vodovodu pitná oficiálně není a nedoporučuji radši zkoušet. V pokoji je ještě kávovar, ale lepší je zajít na kávu někam do baru. Ve výbavě má být i žehlička a žehlící prkno. V jednom našem pokoji byly, v druhém ne. Ubytování bylo dobré a byli jsme spokojeni.

Hodnocení stravy

Stravování je možné v několika restauracích. Hlavní restaurace vypadá sice na první pohled shora jako letištní hala, ale ve skutečnosti je příjemná a vzdušná. K dispozici jsou i další restaurace, které se otevírají postupně během dopoledne. Některé restaurace (italská, rybí, steaková) jsou večer pojaty jako ala carte a je nutné se do nich předem objednat. Ale upřímně řečeno - nic moc. V bufetových restauracích je bohatý výběr všeho možného. Různé druhy masa, příloh, dostatek zeleniny, ovoce a pro zájemce i sladkosti a dortíky. Strava chutná, bohatá, bez vážnějších připomínek. Ještě mnohdy probírané oblečení do restaurací: Dlouhé kalhoty nebo nějaké šaty pro dámy nejsou nezbytně nutné. Pohodovému hotelu odpovídá i pohodové oblečení všech hostů. Na snídani stačí kraťasy a tričko, na oběd to stejné. Do oblíbené restaurace u pláže je možné jít i v trošku suchých plavkách doplněných jakýmkoliv tričkem. Na večeři stačí klidně kraťasy a slušnější tričko nebo košile. Ale lepší jsou třeba tříčtvrteční nebo dlouhé kalhoty, zejména třeba do ala carte restaurací. Pro dámy pak něco podobného. Hlavně to, v čem se sami cítíte dobře.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je umístěn v původním přírodním prostředí. Z jedné strany navazuje areál sousedního hotelu, ale z druhé strany je cca 4 km dlouhá přírodní pláž a palmový les bez hotelů nebo jiných staveb. Hotelová pláž s krásným bílým pískem je prostorná, není rozhodně přelidněná. Ale místo ve stínu nebo pod slunečníkem je vhodné rezervovat hned ráno, nejlépe ještě před snídaní. Lehátek je dost po celý den, ale pak třeba jen v polostínu vysokých palem nebo na slunci. Vstup do moře je pozvolný, ale je zde dostatečná hloubka i pro plavání. Poblíž pláže je i bazén, ale vzhledem k blízké krásné pláži nebývá příliš využíván. Ale je docela hezký a je k dispozici. Obavy z množství mořské trávy ve vodě a na pláži a z celodenní jízdy člunů blízko pobřeží, které byly zmíněny v některých recenzích, se nepotrdily. Ano, mořská tráva se tam vyskytla, ale v množství, které vůbec nevadilo. Z pláže se pak tráva průběžně stále uklízí. Velmi příjemné jsou procházky po dlouhé přírodní pláži vlevo od hotelu. Nemohu potvrdit ani problém s hlukem nebo splodinami z motorů člunů. Ano, malé rychlé čluny tam jezdí, ale dost daleko od pláže a jsou spíše vidět než slyšet nebo dokonce cítit. Výfukové splodiny se objeví jen občas a krátkodobě z motorů člunů, které odplouvají přímo z pláže. Ale to je asi všude a jako problém to skutečně nevidím. Asi 500 m od břehu se v této části moře (resp. oceánu) táhne korálová bariéra, která spolehlivě láme vlny. Je to vidět a za ranního ticha i slyšet z pláže. Což vidím jako výhodu, protože u pláže jsou i za horšího počasí a silnějšího větru vlnky opravdu minimální. Což nebývá v jiných částech pláže Bávaro mnohdy pravidlem. Je to přece jen Atlantik. Nákupní možnosti jsou poblíž hotelu minimální. Nedaleko (cca 1 km) je sice něco jako tržiště s dost nepříjemnými až agresivními prodavači a 1-3 obchůdky se suvenýry. Nákupy je lepší uskutečnit na výletech, kde se skoro vždycky zastavuje u nějakého ověřeného obchodu s rozumnými cenami. Suvenýry, šperky, místní obrazy, atp. je možné nakoupit také na takových minitrzích, které jsou několikrát týdně přímo v hotelu. Tady jsou prodavači velmi příjemní a lze dohodnout i docela rozumné ceny.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu přátelský, veselý, ochotný a snaživý. Na všech místech a na všech pozicích. V případě nějakých problémů (třeba s vybavením pokoje) je lepší obrátit se nikoliv na recepci, ale na Guest Service, který má stolek hned poblíž recepce. Zde je řešení případných problémů rychlejší. Zde se také např. rezervují místa v ala carte restauracích. Spropitné nikdo nevyžaduje, ale je dobré odměnit svého oblíbeného barmana, číšníka nebo servírku v restauraci. Samozřejmě i pokojskou! Pamatují si vás a starají se pak s ještě větší ochotou. Ale mnohdy více než dollary udělá několik slov nebo frází a hlavně stálý úsměv a dobrá nálada. To oni všichni přímo milují a rádi opětují!

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem jednoznačně pozitivní. Hotel se nesnaží tvářit jako luxusní, ale o to příjemnější pobyt zde je. Jeho umístění a zejména důraz na přírodní pojetí je hodnocen i mnoha jinými hosty, zejména z Kanady, kteří sem ve velkém počtu jezdí. Hotel mohu jednoznačně doporučit všem, kdo hledají příjemné a klidné místo pro svoji karibskou dovolenou. Kdo potřebuje luxus nebo třeba bary s diskotékou, tak musí zvolit jiné místo.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Super Danuska1986   13.02.2011
skvělé místo   02.04.2010
Pěkný hotel luk   16.08.2008
Průměr bonka   29.08.2007