A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dominikánská republika - Diskuze

Původní dotaz

půjčení auta

| Sramous
Sramous
Ahoj,
nemate nekdo zkusenosti s pujcenim a rizenim auta v Punta Cana? Kdyz zjistuju, kolik stoji taxi do hotelu, tak by nas vyslo skoro stejne pujceni auta na tyden (jedeme bohuzel jen na tyden)- nasel jsem zatim kolem 160Eur s pojistenim. Tak bysme i mohli podniknout nejaky vylet. Akorat na tripadvisor.com nekteri pred pujcenim auta varuji, ze je to nebezpecne, ze rizeni je tam silene a hrozi potize i s mistnimi. Mate nekdo zkusenosti? Puvodne jsme si chteli pujcit aspon skutr a podivat se po okoli, ale to mi prijde auto bezpecnejsi, nebo ne?

Dik

Sramous
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
11.02.2020 11:55 37.221.241.***
Re: půjčení auta 

Ahoj,

procestoval jsem celý svět a vždy si půjčujeme auto, pokud srovnám např.Thajsko Jordánsko, Bali a Jižní Ameriku je to všude stejné. Pokud jsi dobrý řidič tak nemáš problém.

Robert

Roman1 12.01.2014 15:00
Re: Pujčení auta a cesta po DR 

Na mém profilu najdeš ve fotogalerii fotky z cesty po DR a poslední fotka jsou celkové náklady, kde najdeš co kolik stálo, kde jsme byli atd. Možná poslouží jako inspirace.

• Anonym (3)
Roman1 12.01.2014 14:46

Mě ty stránky najíždějí v pohodě: www.dominicanasun.cz
My jsme si auto s řidičem zajišťovali přes www.caribissimo.com
Poslali jsme jim návrh, co chceme projet, upravili dle jejich rad a udělali cenu. Některé hotely jsme si bookovali sami - hlavně ty pobytové - v Bayahibe a na Samaně z německých CK přes www.nacesty.cz

leiter 11.01.2014 18:48

No, moc radost jsi mi neudělal.Fencl ještě existuje? Nějak mi nejdou načíst jeho stránky.

• Anonym (1)
Roman1 11.01.2014 17:09

No já bych si auto určitě nepůjčoval. Nemá to vůbec smysl. Nejlepší je půjčit auto i s řidičem - ten vám zároveň dělá průvodce. Zná cesty, zkratky, v případě problémů vyřeší, domluví se z místníma, zaveze vás tam,kde je to opravdu zajímavé a ne pouze tam, kde se to hodí cestovkám. Když jsme chtěli fabriku na doutníky, zavezl nás rovnou do Davidofa, kde komerční prohlídky vůbec nedělají, ale udělali vyjimku.
Navíc, když jste cizinec a každý pozná, že máte auto z půjčovny, tak se vystavujete spoustě možných problémů od placení nesmyslných pokut (handrkujte se s policajtem, že jste opravdu nejeli na červenou) a nedejbože vás někdo nařkne, že jste mu přejeli nohu...rada místních je utéct.
Měli jsme komfortní minivan s klimou pro 12osob, bylo nás 8 + ten řidič a na den to vyšlo cca.270 USD = 34 USD/os. V ceně už je vše - poplatky, benzín, ubytování pro řidiče...prostě nic neřešíte.
Jeli jsme z Bayahibe přes Santo Domigo do hor (Jarabacoa), dále přes PuntaRusia (nádherná šnorchlovačka) do Cabarette a pak až na Samanu do Las Terenas. Celkem 6 dnů. Na Samaně už auto k ničemu nepotřebujete, vše si zajistíte na místě - spousta výletů, které nemáte šanci sami zorganizovat.
Zpátky na letiště jsme si pronajali zase minivan. Z Las Terenas do Punta Cany za 350 USD/ 8 osob
Tak že rada zní - pokud chcete procestovat DR, tak jedině auto s řidičem na celou trasu a pak někde zůstat (třeba na Samaně) a zpátky taxikem.
Na ceny dopravy v CK se vůbec nedívejte, to je holý nesmysl. Pokud si to vše sami netroufáte zorganizovat, obraťte se např. na pana Fencla, ten Vám to udělá na míru. Samozřejmě ale za to zaplatíte víc.
Jo a ze Santa Dominga vede směrem na Samanu dálnice a tato cesta je OK. Problém nastává na Samaně, kde přes hory je docela rozbitá cesta, někdy ji kus chybí úplně...no nechtěl bych to řídit.

• Anonym (7)
Leiter
08.01.2014 08:35 80.250.20.***
Pujčení auta a cesta po DR 

Pujčujeme si auto od Europcaru na 11 dnů, vyzvedáváme v Punta Caně na letišti, jedeme do resortu Grand Paradise Samana, čili podle mapy cca 320 km.
Trochu mám obavy z té cesty, ne kvůli tomu, že bych byl špatný řidič, ale spíše kvůli místním střelcům a pravděpodobně špatnému značení.
Byl by někdo schopen poradit, jak nejlépe na Samanu, jaká to je silnice apod?
Jinak půjčení auta, asi Pord Explorer vyjde i s pojištěním na cca 16.000,-Kč za 11 dnů, což myslím není špatné, když cesta z letiště na Samanu a potom zpět vyjde přes cestovku na cca 9.000,-Kč.
Takhle budu svým pánem a mohu si cestovat, případné rady na cesty přivítám.
Jo a jedeme 17-28.2. z Frankfurtu.

Jana
06.01.2014 21:49 200.88.93.***
Re: půjčení auta 

A kde nejlépe půjčit auto v Santo Domingo ?? ;-)

bancoidecosa.com 08.09.2009 13:54
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: půjčení auta 

nejakou pujcovnu zkusim zjistit, jinak jich je tam v celku hodne, bez problemu neco najdete. Jsou primo ve meste Punta cana a pak na Ceste ktera vede od tankovaci stanice Shell v Punta cana smerem na Bavaro. Tusim ze v Bavaro taky neco najdete. Podle toho na jak dlouho, tak se daji pujcit okolo 25 do 50 USD za den, chce to smlouvat, smlouvat smlouvat. Normalne s tim muzes na silnici. Jinak Punta Cana / Bavaro je takova ,,vesnicke,, vs etam je roztahane na mile daleko takze tam neni vyslovene takova ta mestska doprava.

Sramous 08.09.2009 01:51
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: půjčení auta 

A jak je to prosim te jeste s tema 4kolkama? Neznas nejakou pujcovnu, pripadne kolik to tak stoji?Je treba ridicak na auto nebo motorku?A posledni dotaz,muze se s tim jezdit i ponormalnich cestach,ze?

dik...

bancoidecosa.com 08.09.2009 01:10
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: půjčení auta 

Jo da se tady jezdit... i kdyz hlavne ve meste, tady sjou silnice OK... pres mesto vede v celku OK dalnice ktera ma 3 az 6 pruhu, dobra je i dalnice z Santo Domingo na poloostrov Samana, ted je ve vystavbe novy tah Punta Cana - La Romana, ktery navaze na jiz existuji dalnici Santo Domingo, La Romana..
Tady v santo Domingo je hodne luxusnich aut, Lamba, Ferrari, Maserrati, Bentley, R&R, Jaguary, hromada Porsche, Mercedes AMG...
Ja uz lambo nemam, prodal jsem ho, uz mam jen fotky a vzpominky...
Nicmene i tak nejvice oblibene jsou tady 4x4 jeepy, na vedlejsich cestach neni kolikrat ani asfaltka nebo jinak zpevnena cesta, a jeep je to nejlepsi co tady muzes mit.

(Foto: silnice na Maleconu, v Santo Domingo)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu