A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dominikánská republika

Barcelo Premium Punta Cana 5* - krásné a romantické

Hodnocení ubytování

Po příjezdu do hotelu (přijeli jsme pouze busem ještě s jedním párem), tudíž jsme nečakali v lobby žádnou frontu. Pokoj nám byl přídělen ihned, čekali pavděpodobně více hostů, protože obálky již byly přpraveny na stolečku za personálem. Hotel je jeden velký komplex, který je rozdělen na sedm bloků, my jsme bohužel dostali pokoj v bloku číslo 7, úplně ten nejdál pokoj na samém konci, pro upřesnění, z recepce se sem šlo a jelo výtahem do 4 patra cca deset minut. Po příchodu na pokoj jsme zjistili, že máme menší pokoj, který měl dvě vělké postele (jak zde již někdo psal, pro jednoho velká ale pro dva již malá). Cestovali jsme s 8mi měsíčním miminkem, postýlka nikde, volala jsem na recepci, přivezli takovou maličkou postýlku cca do 15 minut. Ale problém byl, že nebyla kam dát. Dvě velké postele zabírali dost místa a i po posunutí to byla bída, nebylo zde k hnutí. Šli jsme na recepci poprosit o jiný pokoj, dokonce jsme zkusila se přimluvit, (vzhledem k tomu, že jsem se tam brali a měli to zárovň jako svatební cestu, ale požadovali 15 USD na den ... což se nám zdálo trošku moc. No nic první noc jsme přečkali a druhý den měli sraz za prvé s delegátkou (češkou) z cestovní agentury Carribissimo (přijeli edvě krásné mladé ochotné slečny) a navíc přijeli i naši zlatí Fenclovi, kteří nám zařizovali celou svatbu. Jsou to češi, kteří zde žijí skoro deset let. I oni se přimluvili za lepší pokoj, nějakou výmluvu .. snad nefunkční klimu či co a ve 4 odpoledne jsme měli již jiný pokoj, BEZ PŘÍPLATKU :-) Najednou to šlo, bydleli jsme v krásném prostorném pokoji s jednou velikánskou postelí, s výhledem na moře a nabazén ... v části číslo 4. Pokoj měl koupelnu s vanou, a klasicky, bar se vším možným, TV (i dálkové ovládání), krásný balkon s platovým nábytkem, sejf zdarma, skříň vestavěná, torkšu smrděla díky vlkosti, nechali jsme pořád otevřené dvěře a bylo po problému. Doporučuji evypínat nikdy klimu, věci okamžitě vlhnou a plesniví ... neuděláte nic, je to všude (ale my zde byli již po čtvrté a tudíž jsme měli zkušenosti, kdy manželovi zezelenaly botky a šly ihned do koše). Postýlku jsem si přestěhovali sami, bydleli jsme o patro níž, ale i tak byl s výtahem problém, vzhledem k tomu, že jsme měli kočárek, nebyla jiná možnost. Výtah byl malý a často obsazený uklízečkou se svým vybavením. My jsme myslím si docela normální lidé a tak jsme se necourali a vždy s úsměvem počkali. Všude věe po celou dobu pak bez problémů, opravdu jediný problém byl v recepci, kde jsme reklamovali nefunkční fén (po celou dobu nebyl opraven, ale já měla svůj a stěhovat jsem se již odmítala).Jinak všude úsměv a navíc díky chlapečkovi v kočárku jsme měli všude přednost ... :-) našli vždy prostorný stůl, pustili všude a pomohli s kufry ... člověk rád pustil sem tam ten dolar za ochotu a milý černošský úsměv :-o))))))

Hodnocení stravy

strava byla vynikající, v bufetu Alcazar občas fádní, opakovala se, ale 14 se dala vydrže. Snídaně jsme střídali, abychom se nepřejedli (také máme již zkušenost z předchozích dovolených). Chodili jsme kolem 8 hodiny a nikdy nebyl problém si sednout, spíš později ... ale restaurace byla prostorná a jídla, ovoce, pití, čerstvých koktejlů, které jsme dávali i mimi do flašky dostatek. Nechali jsme si několikrát udělat vynikající omeletu, vajíčka .. prostě vše na co si vzpomenete. Můžete si udělat toust, dát si musli s jogurtem či sladké brambory, banány a vše na co mi češi nejsme zvyklí.... Spousta restaurací Ala carte, vynikající, bez chybičky, doporučuji jít několikrát, my byli asi třikrát v japonské, nemohli jsme se nabažit .. sedíte zde kolem dokola, kde uprostřed Vás je kuchař a jeho plotna, on před Vámi vaří a přímo na Váš talíř to sevíruje. Naprosto dokonalé umění, nikdy nic nezbyde, nepotřebuje to ochutnat, vyjde mu to akorát ... super. Další restaurace dokonalé, francozská luxusní, taková nobl ... jídla, která neznáte, jen z TV a z filmů. Dali jsme si Chateaubriand [šatobriján] a samé luxusní dobrůtky...ještě si vybavuji bujabéza (Bouillabaise), mezinárodní franc.polévka .... atd. atd.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Velice krásný zrenovovaný hotel ve stylu zámku, krásné tři bazény, jeden z toho dětský se skluzavkami.. tam se malému moc líbilo, veeda teploučká .. pro nás až moc. Náš prcekm byl ještě malý, proto jsme zde tolik času nestrávili, ale byl zde trošku hluk a přeplněno, dětí hodně ... ostatní dva bazény, krásné, jeden s barem uvnitř a ten druhý měl bar hned vedle. Tam jsme chodili odpolko, krásné posezení, příjemný barman, vždy namíchal cokoliv. Měli jsme ho rádi. Shrnutí, bazény čisté, veliké a klidné. Pláž nádherná s bílým pískem ... byli jsme se projít a mohu posoudit .. byli jsme v Punta Cana potřetí a nikdy jsme neměli s pláží problém. Bavaro je naprosto dokonalá pláž bez konkurence. Vždy uklizená, čistá, lehátek dostatek, slunenčíků o něco méně, ale vždy jsme našli. Před hotel jsme se šli projít pouze jednou, veliká vlhkost Vás nutí zůstat u vody a drinků ... jdete dlouho asi 20 minut než dojdetek bráně hotelu, pak nic, pstina, hnus a najdete jedno obchodní centrum, které si myslím patří k sousednímu hotelu Grand Paradise Bavaro. No prošli jsme ho velmi rychle, nutí Vás nakoupit a přitom nic nemají .... koupili jsme malému pirátku, manželovi korále a jinak nic moc, nějaký ten suvenýr a rychle zpět do hotelu... byli opravdu vlezlí, asi jako v Tunisku nebo na Djerbě ... kde jsem to zažila také, málem mě tenkrát přetrhli. Jinak nic, musíte si zaplatit výlet, abyste poznali i něco jiného. My jsme měli zařízenou svatbu kousek od hotelu, cca dvacet minut autem, takže jsme něco málo viděli a zažili ...

Hodnocení personálu hotelu

Personál super v barech, na recepci to bylo horší. Tvořili se kolony při rezervacích do resaurací ala carte, do jedné jsme se nedostali ani jednou za pobyt, myslím, že to byla Gril restaurant u baru na pláži .... ale nevadí nám to. Ochutnali jsme dary moře, franc.speciality, japan restaurant, i Dominican a Italy restaurant... vše bez chybičky a velmi chutné.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel i přesto, že má "pouze" 4 hězdy splňuje vysoké standarty a nároky všem věkovým kategoriím, kdo chce klid najde ho, kdo chce žít naplno, může, kdo chce pít ...kdo chce jíst, prostě všeho po celý den dostatek. Zapomněla jsem napsat, že před hotelem je veliké divadlo, kde byla každý večer nějaká show a pití až do rána zdarma + n+jaké to jídlo, ale to nebylo nic moc, spíš jen teplý párek a houska nebo tacos .... Byli jsme se tam podívat, je to pěkné, ale hluk a miminko nejde dohromady, takže jsme raději trávili volné chvíle a večery s drinkem u bazénu a vzhledem k časté únavě a vyčerpání jsme chodili v deset spát.... jen rozlučka se svobodu byla delší a poslední noc před odletem jsme šli spát asi ve 3 ráno... náročná cesta zpět :-o) Doporučuji i náročným klientům, rodinám s dětmi i mladým párům, každý si přijde na své. A i po malých nedorozumněních, hodnotím na jedičku s hvězdičkou.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Krásná dovolená Vojtěch kašpárek   06.04.2011
Klady i zápory   14.03.2011
Velmi dobrá volba Jan Mertl   02.12.2008
Ráj na zemi Arnold Hackel   10.12.2007