A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dominikánská republika

Hodnocení ubytování

- hotel krásný, uklizený, velmi příjemné prostředí, sice při příjezdu problémy s tím že nás ubytovali do jiného hotelu než jsme měli zaplace (o cca. 1km dál), sice do staršího hotelu ale zase jsme to měli 50m na krásnou pláž. - 1 velký, krásný bazén se sladkou vodou, který byl využíván velmi málo - jelikož byl náš hotel součástí velkého komplexu, tak se dalo chodit na jídla i za koupáním a zábavou do vedlejšího hotelu, případně se tam dalo dojet místním vláčkem. - v hotelu je wifi zdarma - v lobby - nicméně se mi na tuto wifi nepodařilo připojit s mým telefonem, ovšem s notebookem to prý šlo. - mobilní telefony zde fungují "podle počasí", časno vypadává síť, já jsem třeba měl problém s tím, že se na můj telefon nedali posílat SMS z ČR - vraceli se jako nedoručené pokud jste je poslali z mobilu, pokud jste jí poslali z netu tak SMS doručeny byly. - napětí v hotelu je 120V, nicméně většína dnešních nabíječek a dalších aparátů zvládá napětí od 100V do 240V - tento údaj je uveden přímo na přístroji - v tomto případě stačí pouze zakoupit redukci (to víte.. americké zásuvky), ve španělštině "Adaptarot" a ta se dá zakoupit přímo v hotelu za $2. - jediná nevýhoda je zákaz vhazování toaletního papíru do toalety... ale i to se dá přežít a je to tak v Egyptě i jiných destinacích

Hodnocení stravy

- jídlo a pití od rána do večera (all inclusive) - z jídla si člověk vždy něco vybere - maso, pečivo, zelenina, sýry, přilohy, pizza, kebab, zákusky (velmi sladké ale výborné), polévky - pití - džusy (velmi sladké), Cola, Mirinda, Sprite, voda, tonic, místní alkohol - dobré byli tematické večery - večere ve stylu Itálie, Dominikánská kuchyně, Španělsko, hamburgerový večer,.... - stravování je možné v hlavní jídelně (nutné min. kraťasy a tričko a žabky - pestrý výběr jídla - různá masa, přílohy, polévky, zákusky), dále v restauraci u pláže (možný vstup v plavkách - hamburgery, hranolky, kuře, hot dogs) a nakonec i v sousedním vzdálenějším hotelu.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž - pláže jsou zde veřejné, nicméně stále uklizené (ať žijí Haiťané) - vlevo od hotelu pláž cca 2km (poté cedule nedoporučující opouštět hlídanou oblast), vpravo pláž cca 20km??? - všude hotely a plno lehátek, nicméně pláž přímo udělaná pro ranní běh a procházky. - podle počasí jsou po ránu na pláži vyplavéné řasy a chaluhy, veškerý nepořádek je ale ihned uklizen, nicméně je s tím spojeno i "zakalené" moře u pláži. - všude dostatek lehátek, ikdyž přímo před hotelem bylo nutno vstát dřív a zabrat si lehátko ručníkem pokud jste chtěli dobré místo a nebo to řešit jako my - nevstávat a po příchodu na pláž zajít jen o 50m dál k sousedním hotelu který je vlevo, kde bylo lehátek dost po celý den a pláž lepší lepší a volnější než před hotelem Beach. Moře - krásné, vzhledem k všudypřítomnému bílému jemnému písku je moře krásně světle modré a vytváří úžasné barevné kombinace - viz výlet na Saonu - teplota vody cca 25°C - pláže jsou v pozvolným vstupem do vody, krásné vlny (jelikož je Bavaro umístěno v Atlantické části Dom. Republiky), voda méně slaná než v Egyptě. - vodní život jsem moc nezkoumal, viděl jsem jen jeden druh ryb a mořské hvězdice - pokud se chce vydat někam na výlet na vlastní pěst, pak doporučuji použít místni taxi a nebo bíle dodávky které slouží jako MHD. Podmínkou je dohodnout cenu předem a platit až při vystupování. Jízda taxikem či bílou dodávkou je také velký zážitek :D Pozor na taxiky v hotelu, jsou předražené až 5x.

Hodnocení personálu hotelu

Personál velmi ochotný, usměvavý, při příchodu na večeři vždy utvořili dvojřad a vítali příchozí zpěvem a tleskáním.

Celkový dojem, přístup personálu

- na plážích jsou všudypřítomní prodavači důzných aktivit a suvenýrů - doporučuji obezřetnost a opatrnost - nejsou tak moc vlezlí, ale výlety a jiné vyžití je doporučeno kupovat pouze od prověřených firem. - personál hotelu je ochotný, v hotelu vás často někdo zastaví a chce si popovídat (španělsky, anglicky) nicméně by za to rád něco dostal :). Obsluda u jídel je velmi milá, pracovitá a přijemná, byl jsem velmi přijemně překvapen. Neustále se roznáší voda na pití a jiné nápoje - vše ledové jak smrt :) - Dominikánský národ je národ který moc neuznává hodiny, není kam spěchat (jako ostatní národy kde je teplo a moře), na vše je dost času, nicméně si na to celkem rychle zvyknete a zapadnete do jejich tempa :) - platili jsme pouze USD které akceptují všude - i při nákupu v místním "kauflandu" v La Romaně, kde stačilo pouze ukázat a pokladní nám ihned přepočítala cenu nákupu na USD. Ceny jsou velmi příjemné, zboži rozmanité i exotické. - Dominikánská republika není tak špinavá jako Egypt, vše je krásně zelené a zarostlé. Hotelový areál byl překrásný a udržovaný. - Dominikánská republika se nevyznačuje přítomností zvírat, za celou dovolenou jsem jich viděl všeho všudy cca 10... Vylety: - v nabídce jsou 4 výlety - Národní park a ostrov Saona ($100), výlet do hlavního města Santo Domingo ($100?), výlet Safari ($80)a výlet za účelem pozorování velryb ($180). - my jsme jeli pouze na první výlet - Ostrov Saona. Dle mého názoru výlet absolutně o ničem, vidíte sice kousek jiné krajiny ale z národního parku vubec nic. Výlet probíhá zhruba takto - jedete do Karibské části ostrova, zde vás rychlé čluny odvezou do krásné modré laguny, kde je cca 120cm vody, zde je pauza a podává se pití a hlavně všudy přítomný rum, po cca 15ti minutách se pokračuje na ostrov Saona, jehož pláže jsou uměle upraveny pro turisty a zde valíte na pláži, sice bez hotelů, ale jen se valíte. Nazpět se jede katamaránem, což je po předchozích zážitcích spíše za trest než za odměnu... - jako další výlet jsme podnikly soukromý výlet - ve 4 lidech do cca 100km vzdáleného přístavu La Romana za ($150 celkem za 4 lidi), cestovali jsme klimatizovanou dodávkou společně s průvodcem Joelem, měli jsme možnost si zastavit kde jsme chtěli, viděli jsme Haitskou osadu, život obyčejných lidí, prošli jsme si část města La Romana, takže s tímto soukromým výletem maximální spokojenost. - jako další možnost je zde ZOO v Punta Cana, nám nebyla doporučena s tím, že nestojí za to, nicméně naši spolucestující tuto zahradu navštívili (vstup $35) a byli maximálně spokojeni... - další možnosti jsou všelijaké vodní sporty, potápění, koupání se s delfíny, žraloky a rejnoky ($120), let helikoptérou (od $120) atd.

Fotogalerie

Další recenze hotelu